Зокрема, 70% дітей зазнають фізичного насильства у родині "з виховною метою", пише Коммерсант-Україна.
"У 11% домогосподарств вважають, що до дітей може застосовуватися фізичне покарання, 10% чоловіків вважають, що мають право бити своїх дружин", - заявила очільниця українського представництва ЮНІСЕФ Юкіе Мокуо.
Слід зазначити, що всього в Україні налічується 8 мільйонів дітей у віці до 18 років.
Звіт ЮНІСЕФ "Становище дітей у світі 2013" показує, що в нашій країні 7% дітей у віці від 5 до 11 років залучалися до праці, а 10% жінок у віці від 20 до 24 років мали перший досвід заміжжя або співжиття до досягнення 18- річного віку. За показниками використання дитячої праці нашу країну можна порівняти з Індонезією, Панамою і Свазілендом, а за ранніми шлюбами - з тим же Свазілендом, Йорданією, Киргизстаном і ПАР. Найменше дитяча праця і ранні шлюби поширені в Бразилії - 3% і 2% відповідно, а найбільше - в Сомалі - 49% і 54%. Середньоєвропейський показник використання дитячої праці становить 5%, а ранніх шлюбів - 1%.
Крім того, 70% українських дітей у віці до 14 років стають жертвами фізичного або психологічного покарання. У цьому сенсі наша країна близька до Белізу (71%), Джібуті (72%), Трінідаду і Тобаго (77%). Серед країн колишнього СРСР подібна поведінка до дітей практикується, наприклад, в Білорусі - 84% випадків, Таджикистані - 78%, Вірменії - 70%, а Росія взагалі не надала ЮНІСЕФ відповідних даних.
"Українське суспільство лояльно сприймає стусани, потиличники, удари ременем або різками щодо дитини, які нібито несуть виховну функцію. Це роблять батьки, вихователі, вчителі." - Пояснив уповноважений з прав дитини при Президентові Юрій Павленко. На його думку, висока терпимість до проявів насильства по відношенню до дітей у нашому суспільстві пояснюється традиціями, низькою культурою і поганою інформованістю про права дитини. "Навіть деякі високопоставлені громадяни, з якими я спілкувався, вважають, що не стали б такими успішними, якби їх не били в дитинстві. Це помилкова думка" - заявив Павленко.
Він також зазначив, що необхідно краще інформувати громадян про права дітей.
"У школах варто ввести окремий курс "Права дитини". Мокуо порекомендувала українцям активніше повідомляти правоохоронним органам про порушення прав дітей", - заявив Павленко.
У міжнародному правозахисному центрі "Ла Страда-Україна" зазначили, що захист прав дітей варто посилювати на рівні правоохоронних органів та соціальних служб.
"Зараз у нашій країні складно довести факти насильства по відношенню до дітей, вважається, що слово дорослого є вагомішим. Діти, постраждалі від насильства, рідко отримують матеріальні компенсації, а щоб домогтися виплат, суду потрібно показати як мінімум покалічену дитину. В Україні механізми захисту прав людини слабкі, тож не дивно, що порушуються і права дітей", -
заявила директор юридичного департаменту центру Мар'яна Євсюкова.