До теперішнього часу Україна поки не перевела їх у відповідні установи на своїй території, а Росія не має права обмежувати їхню свободу, пише "Московский комсомолец" посилаючись на джерело в Мін'юсті РФ.
Першими на свободу вийдуть арештанти СІЗО. Якщо у них є прописка на території Севастополя чи Криму, то вони автоматично перейдуть у категорію російських громадян, в іншому випадку їх змусять покинути територію Росії.
Трохи пізніше передбачено звільнення ув'язнених з колоній. Це зачепить громадян, які вчинили ненасильницькі злочини. Особи, засуджені за вбивство за інші тяжкі злочини, продовжать перебування в місцях позбавлення волі до проведення переговорів російської сторони з Україною.
Поки що українська сторона відмовляється від обговорення ситуації, що склалася.
Для запобігання зіткнення арештантів з наглядачами у виправних установах Криму терміново формується суспільно-наглядова комісія (СНК) з правозахисників. Для роботи вахтовим методом направляються правозахисники Москви.
Також в Крим заплановано відправити представників президентської Ради з прав людини, які контролюватимуть процес звільнення в'язнів.
Зараз на території Севастополя і Криму є три виправні установи. В них містяться 3000 ув'язнених, тільки 2 з яких мають російське громадянство.