Очевидці розкажуть 80 історій про Голодомор 1932-1933 років

Історії українців спеціально збирали до 80-ї річниці геноциду нації.
Розповіді жертв Голодомору переклали двома мовами (фото sites.google.com)
Розповіді жертв Голодомору переклали двома мовами (фото sites.google.com)

Спогади записали на відео та щодня викладають по одному запису на сайті проекту. таким чином, 23 листопада - у День пам’яті жертв Голодомору - їх тут буде рівно 80, повідомляє cdvr.org.ua.

Як ідеться на сайті, його реалізація стала можливою завдяки пожертві у пам’ять про двох хлопчиків - Василя і Сашка, брат яких Микола вижив і ніколи не забуде, як його братики померли з голоду весною 1933 року в селі Козацьке Сумської області.

Сьогодні тут уже можна переглянути 23 відео із записом очевидців, які також містять текстову розшифровку розмови і переклад російською та англійською мовами.

"Ці історії окремих людей, які зараз живуть по всьому світі, дають змогу зрозуміти життя багатьох, хто пережив страшну політику геноциду, яку реалізували з метою знищення нації. Ми вдячні очевидцям Голодомору, що поділилися цими історіями, які їм так складно згадувати", - зазначають реалізатори проекту.

Проект здійснюється під егідою Конгресу українців Канади та Світового конгресу Українців у партнерстві з Українсько-канадським дослідно-документаційним центром.

Довідка:

Цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. Громадський комітет зі вшанування пам’яті жертв Голодомору, створений у 2010 році, вже розпочав підготовку до проведення пам’ятних заходів 23 листопада.

Коментарі

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.
...