Успіх підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом залежить від рішучості як українського політичного істеблішменту, так і еліти ЄС. Таку думку висловив депутат Європейського парламенту від Польщі Павел Коваль в інтерв’ю radiosvoboda.org. Політик уважає, що Україна сьогодні особливо потребує чіткої заяви з боку Брюсселя.
"Якщо взяти до уваги той факт, що Росія є ключовим партнером Євросоюзу, то спроби ЄС заховати голову у пісок у відповідь на відкритий шантаж торговельною війною є позицією інфантильною", – зазначив Коваль.
На його думку, Президент України Віктор Янукович від початку своєї влади перебуває на роздоріжжі між ЄС та Росією - "офіційний курс української влади є проєвропейський, однак позитивні жести в бік Брюсселя зрівноважують такі ж самі жести щодо Москви".
"З одного боку, Янукович знає, що, якщо за його керівництва Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС, Москва не надасть йому підтримки на президентських виборах, які відбудуться у 2015 році, і зробить усе можливе, щоби усунути його з української політики. З іншого боку, якщо угоду Янукович не підпише, то відштовхне від себе проєвропейськи налаштоване українське суспільство, що створить клопоти зі здобуттям підтримки більшості виборців. Можливо, він перевіряє, наскільки довго вдасться протриматися в підвішеному стані", - розважає євродепутат.
"Із тим усім може допомогти вирішення справи Юлії Тимошенко та поступове впровадження реформ", - висуває ідею польський політик.
На його думку, ключове завдання – "пережити" час до саміту "Східного партнерства" ЄС у Вільнюсі в листопаді, а коли підпис стане доконаним фактом, то Росія зазвичай "погоджується з очевидністю і розпочне просто співпрацювати з Україною".