Президент України Петро Порошенко вірить, що в найближчі роки, завдяки проведеним реформам, Україна отримає право на статус країни – кандидата на вступ до ЄС. Про це повідомляють Подробности.
Cьогодні, 27 червня, минув рівно рік, як була підписана Угода про асоціацію України з Європейським Союзом (заключна, економічна частина). Документ уже ратифікувала 21 країна-член ЄС із 28-ми.
Зроблено перші практичні кроки у напрямку реалізації Угоди: створено інституційні структури взаємодії, і в тому числі відбулась зустріч на найвищому рівні – Саміт Україна-ЄС; урядом побудовано координаційний механізм виконання Угоди; прискорився процес адаптації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу.
Про це у своєму зверненні з нагоди річниці від дня підписання Угоди наголосив президент України Петро Порошенко. Глава держави сподівається, що за півроку документ буде повністю ратифікований та набере чинності вже з початком 2016 року.
Президент нагадав про реформи, які нині відбувається в державі. А також зазначив, що “поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі з Європейським Союзом запрацює вже в повну силу з 1 січня 2016 року. За рік було підготовлено та прийнято значну кількість якісних проєвропейських законодавчих та нормативно-правових актів”, – зазначив Порошенко.
Разом з тим, Європейський Союз фактично в односторонньому порядку відкрив свій ринок для українських товарів на умовах першого року дії зони вільної торгівлі. Це безперечно мало позитивний вплив на нашу двосторонню торгівлю.
На жаль, результати війни на Донбасі й активні дії супротивника восени та взимку призвели до погіршення позитивної динаміки. Ворог вживає всіх можливих заходів для недопущення економічної інтеграції України з Європейським Союзом, яка є гарантією зміцнення економічного суверенітету нашої держави і довгострокового процвітання”.
Президент також згадав про фінансову та гуманітарну допомогу Україні від ЄС. “За рік, що минув, Україна отримала безпрецедентну допомогу з боку ЄС: три програми макрофінансової допомоги для підтримки макроекономічної стабільності держави (близько 3,4 млрд євро), гуманітарну допомогу для громадян України, переміщених з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО (близько 139 млн євро), а також для відновлення інфраструктури Донбасу, грантову допомогу для розбудови держави, технічну допомогу в рамках більш ніж 200 проектів ЄС у різних сферах суспільного життя та державного управління. Ця допомога є тим джерелом енергії європейських змін, що відбуваються в Україні. Ми розраховуємо на продовження та розширення співробітництва в рамках всіх програм ЄС”, – говориться у зверненні.
“Я вірю, що в найближчі роки, завдяки нашій самовідданій праці та змінам у державі, Україна матиме обґрунтоване право отримати статус країни – кандидата на вступ до ЄС”, – йдеться у зверненні президента.