У Штабі національного спротиву проінструктували, як створити такі штаби на підприємствах та в інших організаціях

Страйковий комітет Штабу національного спротиву (ШНС) Львівської області надав інструкцію щодо створення штабів національного спротиву на підприємствах, установах та в організаціях.
(фото trubyna.org.ua)
(фото trubyna.org.ua)

за словами координатора страйкового комітету ШНС у Львівській області Андрія Соколова, у зв'язку з оголошенням  загальнонаціональної акції протесту - страйку, при штабі національного спротиву утворено страйковий комітет ШНС Львівської області.

Відтак для проведення організованої акції протесту необхідно створити на підприємствах, установах , організаціях штаби національного спротиву, обирати уповноваженого трудовим колективом, які будуть узгоджувати і координувати акції протесту у конкретній установі, підприємстві та місцевості (місто, район) зі Страйковим комітетом ШНС Львівської області.

ШНС підприємств, установ, організацій об'єднуються на територіальному  рівні у страйкові комітети ШНС  районів і міст.

А. Соколов пояснив, як створювати такі штаби. Як йдеться в його заяві, на зборах трудового  колективу працівники обирають штаб національного спротиву, на підприємствах з малою чисельністю працівників достатньо обрати особу - уповноваженого трудовим колективом. Документальне оформлення створення штабу, чи уповноваженої  особи, здійснюється звичайним протоколом за класичною схемою зборів трудового колективу (порядок денний, кількість учасників, результати голосування, кого обрали).

Один примірник  протоколу залишається на підприємстві, інший передається у районний чи міський страйковий комітет.

"Усі місцеві  страйкові комітети координують  свої дії зі штабами національного  спротиву конкретної місцевості. У  випадку відсутності таких штабів на місцях, дії треба координувати з ШНС Львівської області через Страйковий комітет ШНС Львівської області", - пояснюється у заяві.

"У зв'язку з тим, що загально національний страйк має політичний характер, слід розуміти, що чинне трудове  законодавство не регулює проведення страйків і акцій протестів за політичними вимогами. Отже не слід покликатися на норми трудового законодавства, процедура йде виключно у руслі громадянських конституційних прав", - підкреслив автор інструкції Андрій Соколов.

"Для кожного підприємства виходячи з галузевих особливостей, має бути розроблений план дій - план проведення акцій протесту. В залежності від конкретної ситуації, це може бути страйк (зупинення підприємства), частковий страйк (часткове зупинення підприємства, працює лише частина працівників для підтримки необхідних невідкладних робіт), акції протесту без зупинки підприємств у різноманітних формах", - пояснюється у документі.

Як наголосив А. Соколов, рішення про проведення страйку та акцій протесту приймає Штаб національного спротиву. Страйкові комітети, підпорядковані ШНС, є виконавчими структурами ШНС і самостійно не приймають рішення про початок акцій та їхню форму.

"Завдання страйкових комітетів - організовувати упорядкований та узгоджений протест, у випадку виникнення такої необхідності на конкретному підприємстві", - пояснив Андрій Соколов, який, до слова, очолює Федерацію вільних профспілок Львівщини.

Коментарі

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

Новини партнерів

...