У США ув'язнення залишається найпопулярнішою формою покарання за різні правопорушення. Сполучені Штати також лідирують за кількістю ув'язнених у відсотковому співвідношенні до решти населення.
Цей показник складають 743 людини на сто тисяч жителів.
В абсолютних цифрах в США знаходиться чверть від світової кількості арештантів, майже 2,3 мільйона осіб. Їх утримання щороку обходиться скарбниці країни більш, ніж 60 мільярдів доларів. Безпосередньо на кожного в'язня витрачають 24 тисячі доларів у рік. Решта йде на утримання існуючих в'язниць, включаючи оплату персоналу, і будівництво нових.
Другим у такому списку є Китай. В країні налічується 1,64 мільйони в'язнів. Проте у відсотковому співвідношенні ця цифра порівняно мала: 121 в'язень на сто тисяч жителів.
В Російській федерації тримають під арештом 688 тисяч людей. Так, на сто тисяч росіян припадає 481 злочинець. За цим показником Росія наздоганяє США.
У Бразилії перебуває 548 тисяч арештованих (274 в'язні на сто тисяч мешканців). У в'язницях Індії - 372 тисяч осіб. У відсотковому співвідношенні індійські показники одні з найнижчих у світі: лише 30 арештованих на сто тисяч мешканців країни.
Україна відриває другу десятку такого рейтингу. У в'язницях нашої держави 138 тисяч злочинців. На сто тисяч українців припадає 306 арештованих. У 2013 році, пенітенціарна служба України на 5% збільшила фінансування тюрем. Обсяг коштів склав - 2, 58 млрд грн (246, 57 млн євро).
В історичному контексті найбільше в'язнів в Україні було в кінці 1990-х на початку 2000-х рр. Цифра коливалася від 217 до 197 тисяч арештованих. Зараз в країні можемо спостерігати позитивну тенденцію: кількість людей, які перебувають у в'язницях поступово знижується.
Для порівняння, у Франції та Німеччині заарештовано вдвічі менше ніж в Україні. 67,9 та 65,8 тисяч в'язнів відповідно. У відсотковому співвідношенні числа теж доволі низькі: 102 злочинці на сто тисяч французів і 80 арештантів на сто тисяч німців.