Загальна кошторисна вартість проекту становить 305,692 млн. грн, пише Інфобюлетень КМУ.
Документ розробила Львівська філія Державного проектно-пошукового і науково-дослідного інституту "Укренергомережапроект". Згідно з технічними характеристиками, загальна протяжність нової лінії - понад 103 км. У її складі буде побудовано нову ділянку довжиною 43,19 км. Водночас буде реконструйовано 60,79 км вже наявної.
Реконструкція і будівництво ЛЕП дозволить збільшити загальну пропускну здатність електричних зв'язків Західного регіону України та підвищить надійність енергопостачання Івано-Франківська. Для цього, зокрема, буде реконструйовано підстанції 330 кВ "Богородчани" і 750 кВ "Західноукраїнська".
Зокрема, у Богородчанах встановлять додаткове обладнання: замінять повітряні вимикачі трансформаторів напруги на елегазові. На підстанції "Західноукраїнська" встановлять новий елегазовий вимикач трансформаторів струму і напруги, роздільники, шинні опори і замінять наявні повітряні вимикачі та трансформатори на елегазові. Крім цього, тут буде реконструйовано пристрої протиаварійної автоматики релейного захисту та зв'язку.
"Повітряну лінію 330 кВ Західноукраїнська-Богородчани" було побудовано для підвищення можливостей видачі потужності Рівненської АЕС на величину до 700 МВт і підвищення надійності електропостачання споживачів Івано-Франківської області. Лінія електропередачі бере початок у Львівській області (м. Ходорів) і заходить на територію Івано-Франківської області (смт. Богородчани).
Урядові експерти нагадують, що під час відключення лінії "Бурштинська ТЕС-Івано-Франківськ" тамтешні енергетики вимушено обмежували споживання електроенергії області на 40%, оскільки друга ЛЕП не витримувала навантаження.