Народні депутати пропонують обмежити коло осіб, які матимуть право на виїзд за кордон, виключивши з нього засуджених за тяжкі злочини і вбивства, пише "КоммерсантЪ-Украина".
Перед виїздом на лікування в'язень повинен погасити завдану шкоду, але в опозиції не згодні з пропозиціями більшості, оскільки в п'ятницю Юлія Тимошенко закликала соратників прийняти законопроект без поправок.
Сьогодні народні депутати Партії регіонів мають намір сформулювати позицію щодо законопроекту позафракційної народної депутатки Анжеліки Лабунської про лікування ув'язнених за кордоном. "Нам призначили підсумкову розмову на понеділок, - повідомила "регіоналка" Ганна Герман. - Ми спробуємо знайти компроміс, хоча з цього приводу дуже різні думки. Яка з них візьме гору, сказати важко".
Поправки до законопроекту пані Лабунської представники ПР офіційно представлять сьогодні о 14.00 на засіданні парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
заявив заступник голови комітету, "регіонал" Володимир Олійник."Законопроект Анжеліки Лабунської стосується тільки Юлії Тимошенко - в Україні немає жодного в'язня, який проходив би курс лікування більше року за межами колонії. Для нас це неприйнятно, ми хочемо зробити так, щоб законопроект був універсальнішим і не розглядався як спосіб уникнути покарання", -
Одна з головних вимог Партії регіонів до законопроекту полягає в тому, що після лікування в'язень повинен повернутися в Україну і відбути покарання. Відповідні гарантії, за словами пана Олійника, має взяти на себе приймаюча країна, повідомивши про це Україну письмово за місяць до виїзду ув'язненого.
Крім цього, в ПР пропонують обмежити перелік статей Кримінального кодексу, за яких ув'язнений зможе виїхати на лікування. "Вбивці, рецидивісти і злодії в законі не повинні мати такого права. Крім того, перед виїздом в'язень повинен сплатити збитки, заподіяні державі або потерпілому, які присудив суд", - додав представник ПР.
Як відомо, за рішенням Печерського районного суду Києва Юлія Тимошенко повинна компенсувати НАК "Нафтогаз України" півтора мільярди гривень збитків, що виникли через підписання газових угод з Росією.
Щодо інших пунктів, то у Партії регіонів готові піти на поступки, зокрема в тому, що під час лікування ув'язнений не повинен знаходитися під конвоєм.
Варто зазначити, що виконання цієї умови було б скрутним для Державної пенітенціарної служби і вимагало б підписання міжурядових угод з іншими державами.
"Інші норми також можуть бути предметом компромісу - зокрема тривалість лікування може визначати медичний заклад. Ще одне питання - чи зараховувати загальний строк відбування покарання під час лікування - може бути вирішене на підставі висновків лікарів. Якщо людина весь час лежала у стаціонарі, то термін може бути врахований", - вважають у ПР.
В опозиції не згодні з пропозиціями більшості. "Людина може бути звільнена від відбування покарання за станом здоров'я. А що стосується відшкодування збитків, ця пропозиція абсурдна! Яке відношення мають збитки, присуджені в рамках вибіркового правосуддя, до здоров'я людини?" - здивувався заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Сас.
Нагадаємо, що 31 жовтня спостерігачі від Європарламенту Олександр Кваснєвський і Пет Кокс заявили, що вважають законопроект позафракційного народного депутата Анжеліки Лабунської найоптимальнішим для досягнення консенсусу в питанні лікування засуджених за кордоном, що в свою чергу позитивно вплине на рішення "питання Тимошенко".