Про це в ефірі телеканалу "Рада" у середу заявив голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко, передає Укрінформ.
"Перша головна проблема, що ми не знаємо тих критеріїв. Вони мають бути розкриті, ми маємо зрозуміти, за якими критеріями нас оцінюють. Друге питання - а хто ці експерти? Вони теж не повинні ховатися від того, щоб зрозуміти, наскільки вони професійні - раз, і наскільки ці критерії виписані під ринок", - сказав Наливайко.
Голова НСЖУ зазначив, що у плані підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС питання свободи слова в Україні є одним з ключових і він часто чує його від європейських колег. Зокрема, його запитували у Страсбурзі, чому Україна посідає 132-е місце в рейтингу свободи слова, який рік тому склала організація "Репортери без кордонів".
У цьому контексті Наливайко розповів, що під час форуму Міжнародної федерації журналістів у Дубліні він підійшов до колег з Алжиру і Гондурасу, між якими в рейтингу "Репортерів без кордонів" стоїть Україна, аби поцікавитися, як у них розвивається медійна структура і яка ситуація зі свободою слова.
"Країна, яка знаходиться майже у стані війни, країна, де діє напівкомендантська година, де редакторів можуть посадити в тюрму - це просто не можна навіть порівнювати. Я вже не кажу, що які це мають бути параметри, якщо нас виводять в один рівень з цією країною", - зазначив Наливайко.
Коментуючи останній рейтинг міжнародної громадської організації "Інтерньюз-Україна", в якому Україна серед шести держав програми Східного партнерства посіла четверте місце, голова НСЖУ зауважив, що "в одній з тих країн, яка нас ніби випередила, просто немає опозиційної преси".
Відповідаючи на запитання ведучої, чи є ці рейтинги, на його думку, упередженими, Наливайко зазначив, що не хотів би так їх трактувати, бо "спочатку треба зрозуміти, як же це рахувалося і хто це все рахував, а тоді вже можна зробити якісь висновки".
Як відомо, у рейтингу свободи слова країн Східного партнерства Україна посіла четверте місце. Лідером виявилась Грузія, після якої у рейтингу йдуть Молдова і Вірменія.
Найгірша ситуація з рівнем свободи слова у Білорусі.