Введення гнучкого курсу нацвалюти, на думку чиновників, це може призвести Україну до девальвації гривні. Головна мета НБУ – зберегти стабільність національної валюти. Гривню ні в якому разі не можна стримувати, вважає директор компанії з управління активами Віктор Федоров. Про це він заявив "Голосу Столиці".
Максимум, на який може вирости долар – це 10 відсотків по відношенню до гривні. І це не так страшно для населення. Зате спрацює психологічний фактор, каже, економіст. Адже всі свої гроші українці подумки переводять у долари, підраховуючи, скільки можуть втратити. Таким чином, буде включатися лише економічний чинник, каже Віктор Федоров.
"Влада буде намагатися відпускати гривню по відношенню до долара саме через психологічні моменти, через політичні, але зовсім не через економічні. А економічні моменти говорять про те, що треба відпускати. Якщо гривня не буде м'якою, і не буде рухатися по своїй реальній вартості, то кредиту ми однозначно ніякого не отримаємо.
Тримати гривню на рівні 8 за постійного зниження золотовалютних резервів неможливо постійно. Просто золотовалютні резерви закінчаться, і буде не 8, а відразу 80... як в Білорусії. Тарифи не можна постійно тримати на низькому рівні, тому що це дотації з бюджету. Дотації з бюджету – це податки, які ми з вами платимо. Тобто насправді ми платимо більше за газ, але не за рахунком за газ, а за податковим рахунком. І так все влаштовано... ці вимоги не є неправильними, або такими, що принижують гідність України, або що грабують населення. Нічого подібного! Завжди можна зробити диференційовані тарифи: для тих, хто більше споживає газ – більше, для тих, хто менше – менше", - сказав він.
Нагадаємо, Україна завершила розрахунки з Міжнародним валютним фондом за зобов'язаннями 2013 року. Нацбанк перерахував МВФ 359,2 мільйона доларів. Тепер МВФ настійно рекомендує відпустити гривню.