Європарламент прийняв рішення про направлення термінової делегації ЄП до Києва. Про це повідомила німецький депутат, голова фракції "зелених" Ребека Хармс, пише "Німецька хвиля".
"Присутність у Києві представників ЄС надзвичайно важлива, щоб уникнути насильства в подальшому", - заявила вона й наголосила, що їхати в Україну "треба якнайшвидше, можливо, вже цими вихідними".
Як зауважив голова європейської делегації Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС Павел Коваль, остаточне рішення про направлення місії до Києва прийматиметься найближчим часом на Конференції президентів.
Виступивши під час засідання, британський депутат Чарльз Тенок наголосив, що суть конфлікту, який триває зараз в Україні, полягає не лише в економічних та енергетичних проблемах, а передусім в особистому для президента Віктора Януковича "пріоритеті переобратися на президентських виборах у 2015 році". "Він розуміє, що його можливості вичерпуються, час іде, тому він звернувся по допомогу до Путіна", - сказав політик.
Як розповів Чарльз Теннок, в його особистій розмові з єврокомісаром Штефаном Фюле вони обговорювали питання введення санкцій проти окремих представників української влади.
За його словами, єврокомісар погодився з тим, що у випадку, якщо уряд Азарова продовжуватиме агресивну політику щодо мирних демонстрантів, то "ЄС може застосувати санкції, подібні до тих, які введені проти представників режиму Лукашенка".
Також у Вашингтоні розглядають введення санкцій як один з інструментів впливу на офіційний Київ.
"Ми маємо у нашому розпорядженні всі політичні методи, включно із санкціями, хоча, безперечно, цей крок повинен бути старанно виваженим", - заявила спікер Держдепартаменту США Джен Псакі.
"Ми розглядаємо варіанти подальшої політики (щодо українського керівництва). Очевидно, що рішення не ухвалено. Санкції - в тому числі. Проте я не збираюся повідомляти додаткові подробиці", - додала вона.
Як відомо, вчора близько першої ночі кілька тисяч спецпризначенців оточили Євромайдан і почали штурм барикад, встановлених навколо наметів. Після цього колишній директор Офісу НАТО в Україні Джеймс Грін заявив про необхідність негайно запровадити санкції проти української влади.
Згодом про намір застосувати санкції до України заявили у Канаді.