Заробітчанство - це вже як спорт, як рулетка

Дара Корній

Українська письменниця-прозаїк.

Справжнє ім'я Мирослава Замойська. 

Авторка українського фентезі на базі давніх слов’янських вірувань і традицій.

Лауреат премії «Коронація слова» 2010 року за роман «Гонихмарник».

Проживає у Львові.

 

Так виходить, що зараз матеріальне переважає всі інші сторони життя. Це дуже прикро. Але щось у нашому менталітеті закладено, що провокує бажання мати більше, аніж інші...

Колись у патріархальному середовищі воно здобувалось працею, а зараз заробітками. І тоді і зараз люди працюють, але наслідки різні. В першому випадку праця об’єднувала, формувала родину, а в другому – все навпаки.


От до прикладу, їде жінка в Італію. Її мета, ніби, благородна – дати дитині освіту. А потім виявляється треба і квартиру, і машину, і інше. А там з’являються онуки і вона ставить завдання заробити ще й для них. А у цієї дитини вже немає мами, вона виростає недолюбленою і це залишає відбиток на її долі, на чоловікові і дитині. Вона давала їй гроші, яких завжди мало, але не давала можливості розвиватися, не пильнувала за цим. І це лихо.


А тепер та мама вже не може зупинитися. Ця гонитва за матеріальним затягує, хоча тут вона була вчителькою, а там миє унітази.


І нерідко це стає вже  не стільки бажанням допомогти – це вже як спорт, як рулетка. Ця жінка приїжджає сюди, де сім’я вже нормально живе, скрути немає, але вона все лишає і знову їде. Так як їй колись важко було перелаштуватись на те життя, вона мусіла переламати себе, так тепер вона не може повернутись до себе колишньої.

Втратити особистість легко, а повернути її набагато важче.


І хоч вона на чужині, ніби тужить за батьківщиною і рідними, але опинившись тут, її починають дратувати наше буття, наша необлаштованість. І вона знову все залишає і прямує назад.


А причина, на мою думку, в тому, що українські батьки хочуть за ручку вестисвою дитину  змалку  і до своєї смерті. А дитині треба навчатися самій, падати і підніматись, набивати гулі і розбивати коліна – інакше не сформується особистість, яка має стати нашим майбутнім.


Іншою стороною медалі є підміна батьківської турботи та любові грошима. А в поєднанні з бажанням забезпечити свою дитину ними назавжди, воно дає ту проблему, в яку виливається українське заробітчанство.

Коментарі

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

Новини партнерів

...