Результати дослідження повідомила представник Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко під час прес-клубу в Києві, передає УНН.
За її словами, 15,3% громадян України знають про випадки дискримінації з власного досвіду, а 22,4% громадян України заявили, що зазнавали утисків їхні родичі та знайомі.
Під дискримінацією, в даному випадку, маються на увазі утиски прав та інтересів громадян України через національність, стать, расу, майновий стан, погляди, тощо.
“Більше, ніж через рік після набуття чинності Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації України" про його наявність знає лише 18,7% громадян України, а необізнані з ним 78% опитаних нами”, - сказала Тищенко.
Вона зазначила, що опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України та в Автономній Республіці Крим. В результаті польового етапу дослідження було зібрано 2044 анкети на замовлення соціологічного опитування.
Тищенко зазначила, що 54% українців вважають, що названий нею закон потрібен в Україні, 22,6% відповіли, що непотрібен, а 18,7% громадян України взагалі необізнані з ним.
“Найбільше громадян України обізнано із законом України "Про засади запобігання та протидії дискримінації України" на заході та у центрі, менше про нього знають на сході і майже необізнані на півдні України”, - повідомила експерт.