Таким чином генетично змінений ембріон матиме гени трьох людей: батька, матері і жінки-донора. Якщо закон буде прийнято, перша дитина від трьох батьків зможе народитися уже в 2015 році.
Уряд має намір до кінця року підготувати проект нових положень, що регулюють цю процедуру, а сам метод про привнесення генного матеріалу від третього донора, може увійти до практики впродовж двох років.
На думку фахівців, трибічне штучне запліднення може усувати небезпечні дефекти в мітохондріальній ДНК зародка, що можуть призводити до важких генетичних захворювань, які передаються від матері до дитини.
Супротивники цього методу вважають його неетичним і стверджують, що його застосування може призвести до небезпечних наслідків. Вони зазначають, що пари, які зараз бажають піти на процедуру штучного запліднення, можуть скористатися донорськими яйцеклітинами або всиновлювати дітей.
Дефекти у ДНК мітохондрій зустрічаються в одному з 6,5 тисяч людських ембріонів. Ці порушення можуть призводити до сліпоти, мускульної атрофії, зупинки серцевої діяльності й навіть до смерті. Дослідження показують, що використання мітохондрій із донорських клітин здатне запобігати цим захворюванням.