"Одне з них розслідує головне слідче управління Генпрокуратури за фактом перевищення працівниками спецпідрозділу "Беркут" владних повноважень, інші два - прокуратура Києва", - сказав заступник генпрокурора Юрій Ударцов під час засідання парламентського комітету з прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин, передає Радіо Свобода.
За словами Ударцова, на сьогодні триває встановлення свідків, допити потерпілих і співробітників "Беркута".
Заступник генпрокурора повідомив, що на сьогоднішній день органи внутрішніх справ до єдиного обліку внесли 637 заяв і повідомлень про події, що пов’язані з проведенням акцій у Києві.
За його словами, органи внутрішніх справ столиці здійснюють досудове розслідування у 24 кримінальних провадженнях. Слідчі прокуратури Києва відкрили 10 кримінальних проваджень, додав він.
Ударцов наголосив, що є постраждалі з обох сторін. За його словами, до медичних установ звернулися 242 особи, з них 73 працівники міліції та військовослужбовці внутрішніх військ, з яких 48 госпіталізовані.
Він додав, що на стаціонарне лікування направлено 62 цивільні особи, серед яких - четверо журналістів.
Нагадаємо, побиття "беркутівцями" людей у Києві відбувалося два дні. Вперше "Беркут" жорстоко розігнав Євромайдан: 30 листопада дві тисячі "беркутівців" "накинулися" на тисячу протестувальників і жорстоко побили багатьох з них. 1 грудня побиття продовжилися, щоправда - відбулося це на вулиці Банковій біля Адміністрації Президента під час спроб її штурму. Тоді ж відбулися масові затримання учасників протестної акції, яка проходила на Банковій.
Незважаючи на численні факти побиття "Беркутом" людей, суд вирішив заарештувати дев’ятьох учасників акції, які постраждали від рук спецпризначенців. Відтак, родичі постраждалих і, відповідно, заарештованих, вирішили об'єднатися для спільних дій.